Regeneracja zacisku narzędzia wrzeciona

Regeneracja zacisku narzędzia wrzeciona to kluczowy proces w utrzymaniu ciągłości i efektywności pracy maszyn CNC. Wysoka wydajność tego typu wrzecion wymaga precyzyjnego mechanizmu zaciskowego, który jest odpowiedzialny za stabilne utrzymanie narzędzia podczas jego pracy. Gdy mechanizm zacisku ulega uszkodzeniu, co zdarza się dość często, przeważnie winne są sprężyny zaciskowe – elementy krytyczne.

Specyfika awarii zacisku narzędzia wrzeciona TH-150, którą napotkaliśmy, była typowa – uszkodzone sprężyny skutkowały znacznym spadkiem siły zacisku, do zaledwie 1kN, w porównaniu do rekomendowanych przez producenta 12-14kN. Taka dysproporcja wskazuje na znaczący brak wydajności maszyny, co może prowadzić do niedokładności obróbki, a w skrajnych przypadkach – do jej całkowitego zatrzymania lub co najgorsze stwarza bardzo duże zagrożenie dla operatora maszyny.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak krytyczne znaczenie dla działalności produkcyjnej ma sprawność wrzecion. Czas naprawy jest tu równie ważny, jak jej jakość. W naszym serwisie regeneracja zacisku narzędzia wrzeciona TH-150 została wykonana z należytą starannością w ciągu zaledwie dwóch dni roboczych. Dzięki naszej szybkiej reakcji oraz efektywności procesów serwisowych, maszyna szybko wraca do pełnej operacyjności, minimalizując straty wynikające z przestojów produkcyjnych.

Podczas regeneracji wrzeciona TH-150, nasz serwis CNC dokonał dokładnej inspekcji i czyszczenia komponentów, zastępując wszystkie zużyte sprężyny zaciskowe nowymi częściami. Dzięki temu siła zacisku została przywrócona do wartości idealnie w środku tego co deklaruje producen, czyli 12.9kN. Takie działanie gwarantuje, że wrzeciono będzie funkcjonować z oczekiwaną precyzją i niezawodnością.

Ważne jest, by zwracać uwagę na stan techniczny zacisku narzędzia wrzeciona, ponieważ jest to część, od której zależy nie tylko wydajność, ale także dokładność obróbki. Regularna kontrola i konserwacja wrzecion, a w przypadku wystąpienia usterek – szybka i profesjonalna regeneracja, to klucz do utrzymania maszyn CNC w optymalnej kondycji. Nasz serwis specjalizujący się w regeneracji wrzecion CNC posiada odpowiednie kompetencje i doświadczenie, aby zagwarantować, że każde wrzeciono, które naprawiamy, będzie działać na najwyższym poziomie wydajności i precyzji.

Scroll to Top